2003/647
Henry Heerup (f. København 1907, d. sst. 1993)
Komposition med løve. Sign. Heerup, 60/267. Litografi i farver. Lysmål 57×72.
Papiret er gulnet. Undersøgt i ramme.
Moderne kunst og design, 14. januar 2020
Vurdering
Hammerslag