2432/205
Johannes Kragh (f. Bisserup ved Holsteinborg 1870, d. Gentofte 1946)
Sydlandsk parti med hvilende trækdyr under palme. Sign. Kragh M?HXXI. Olie på papir. Lysmål 50×65.
Undersøgt i ramme. Huller og manglende hjørner. Fugtskjolder.
Ældre malerier, møbler og varia, 5. august 2024
Vurdering
Hammerslag