1908/20
Renæssance kiste af egetræ, rigt udskåret med blomster og bladværk. 17. årh. H. 57. B. 150. D. 48.
Proveniens: Schackenborg slot.
Brugsslitage. Restaureret. Nøgle medfølger.
Ældre malerier og møbler, 18. februar 2019
Vurdering
Hammerslag
15 bud