12009/137
Hans Kruuse (f. Odense 1893, d. Frederiksberg 1964)
Pige med malkespand. Sign. H. Kruuse. Olie på lærred. 65×58.
Kunst, antikviteter & design, 27. februar 2020
Vurdering
Hammerslag