2439/​1749

Kaare Klint (f. Frederiksberg 1888, d. København 1954)

“Kip-lampe”. Sæt på fire væg/bordlamper med stel af messing med greb af vinyl, monteret med plisseret skærm af akryl. Model 306. Udført hos Le Klint. Ca. H. 41. (4)

Proveniens: ”Danske Banks gamle hovedsæde” Antikviteter, kunst og design hidrørende Erichsens Palæ og andre historiske bygninger i Holmens Kanal.

Dette emne handles i fuldmoms
Stand

Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.

Eftersyn
Fra i Lyngby
Auktion
Kategori
Sælges
Vur­dering

4.000 DKK

Næste bud

Dit maksbud

Hvordan fungerer maksimumbud?

14 bud

Tidspunkt Byder Bud
1140462 (Autobud) 1.850 DKK
815067 1.800 DKK
1140462 (Autobud) 1.750 DKK
815067 1.700 DKK
1140462 (Autobud) 1.650 DKK
815067 1.600 DKK
1140462 (Autobud) 1.550 DKK
815067 1.500 DKK
1140462 1.450 DKK
896810 1.400 DKK
1147345 1.350 DKK
844225 1.300 DKK
1088127 1.250 DKK
1147345 1.200 DKK