Foto endnu ikke klar
1514/993
Saxbo, A. F. Rasmussen
Marmeladekrukke af stentøj, dekoreret med hvid glasur. Stemplet Saxbo, Danmark. Samt tilhørende låg af sterlingsølv med gennembrudt knop. Stemplet A. F. Rasmussen. H. 13.
Let alders- og brugsslitage. Enkelte lette ridser og mærker. Lågets indre kant let uregelmæssig.
Moderne kunst og design, 31. marts 2015
Vurdering
Hammerslag
28 bud