2450/860
Mogens Koch (f. Frederiksberg 1898, d. København 1992)
To reoler af massiv fyr med arkivindelinger. Udført og mærket hos Rud. Rasmussens snedkerier. H. 76. B. 76. D. 27 og 36. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Dyb bogkasse med afslag på siden. Nogle manglende hyldeknægte.
Vurdering