2435/​102

Giuseppe D'Aste (f. 1881, d. 1945)

“Ronde d’enfants dans la neige” Sign. J D'Aste. Skulptur af patineret bronze og marmor. H. 25. L. 41.

Mindre støberevner ved den ene piges håndled. Mellemrum mellem drengens hånd og ærme. Ridser og mærker.

Ældre malerier, møbler og varia, 26. august 2024

Vur­dering

6.000 DKK

Hammerslag