2435/​102

Giuseppe D'Aste (f. 1881, d. 1945)

“Ronde d’enfants dans la neige” Sign. J D'Aste. Skulptur af patineret bronze og marmor. H. 25. L. 41.

Mindre støberevner ved den ene piges håndled. Mellemrum mellem drengens hånd og ærme. Ridser og mærker.

I Aarhus
Vur­dering

6.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?