2435/102
Giuseppe D'Aste (f. 1881, d. 1945)
“Ronde d’enfants dans la neige” Sign. J D'Aste. Skulptur af patineret bronze og marmor. H. 25. L. 41.
Mindre støberevner ved den ene piges håndled. Mellemrum mellem drengens hånd og ærme. Ridser og mærker.
Vurdering