2119/395
Morten Jepsen (f. Strandby 1826, d. Højris 1903)
Kirkeinteriør med glasmosaikker. Usign. Olie på lærred. 59×47.
Talrige krakeleringer. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 10. maj 2021
Vurdering
Hammerslag
12 bud