2109/​1309

Cartier

“Double Flap Envelope” skuldertaske af bordeaux læder med skulderstrop af læder, gyldne beslag, udvendig lomme, indvendig rum med lomme og lynlåslomme og bordeaux stof-for. H. 19 x B. 24 x D. 5 cm.

Fremstår med alm. alders- og brugsslitage. Mindre mærker, ridser og løs snor på stropen. Alle mål er cirkamål.

Smykker og Fashion, 3. marts 2021

Vur­dering

3.000–4.000 DKK

Hammerslag