11946/77
Almue kiste af grønmalet træ, dekoreret med blomster, initialer anno 1824, beslag og bæregreb af jern. 19. årh. H. 75. L. 125. B. 55.
Nøgle samt låsen mangler.
Kunst, antikviteter & design, 14. november 2019
Vurdering
Hammerslag