11946/​77

Almue kiste af grønmalet træ, dekoreret med blomster, initialer anno 1824, beslag og bæregreb af jern. 19. årh. H. 75. L. 125. B. 55.

Nøgle samt låsen mangler.

Kunst, antikviteter & design, 14. november 2019

Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Hammerslag