2142/617
Kurt Trampedach (f. Hillerød 1943, d. Sare, Frankrig 2013)
Selvportræt. Sign. Kurt Trampedach 78, 2/99. Litografi. Lysmål 81×60.
Undersøgt i ramme. Papiret er gulnet. Rammen har brugsspor.
Moderne kunst og design, 19. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag