2132/111
Tre tyske vinglas “Hessisk type”, to med slibning og tekst, ét med seks perler omkring centralperlen. 18. årh. H. 14,5–15,8 cm. (3)
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Afslag på luftboble.
Ældre malerier, møbler og varia, 9. august 2021
Vurdering
Hammerslag
19 bud