2447/​757

Dansk møbeldesign

Et par lænestole med ben af bøg, betrukket med grønligt velour. 1930–40'erne. (2)

Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker.

Vur­dering

6.000 DKK

Hammerslag

4.400 DKK

874124 4.400 DKK
974362 4.200 DKK
1068555 (Autobud) 4.000 DKK
974362 4.000 DKK
1068555 (Autobud) 3.800 DKK
974362 3.600 DKK
1068555 3.400 DKK
974362 3.200 DKK
1017480 3.000 DKK