12008/​14

David Andersen

Filigranbroche af sølv. Udført og stemplet hos David Andersen, Norge i perioden 1888–1925. Vægt ca. 35 g. 16×5,8 cm.

Nålen er bøjet, der mangler to små dråber på et af vedhængene.

Kunst, antikviteter & design, 20. februar 2020

Vur­dering

800 DKK

Hammerslag

400 DKK

400 DKK