Johan Rohde (f. Randers 1856, d. Hellerup 1935)
Strandparti fra Fanø med optrukne både. Dobbeltsign. J. R. 1910 samt Johan Rohde 1910. Olie på papir monteret på plade. Lysmål 29×35.
Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 481, 1986, nr. 293.
Retoucheringer og reparationer. Behov for rensning.
908995 |