C. F. Aagaard (f. Odense 1833, d. København 1895)
Skovparti med siddende kvinder ved en søbred. Signeret C. F. Aagaard 1892. Lavering, tusch, bly og gouache på papir. Lysmål 34×26.
Parti fra Kastrup Havn. Sign. C. F. A. Lavering og bly på papir. Lysmål 31×30. (2).
Enkelte fugtpletter. Papiret er gulnet.
Ældre malerier og møbler, 25. marts 2019
19 bud