1319/164
Dansk rokoko armstol af delvist forgyldt bøgetræ. 18. årh.s sidste halvdel.
Restaureret. Nyere kopstykke (øverste del af stoleryggen). Sargen delvist udskiftet.
Ældre malerier og møbler, 6. maj 2013
Vurdering
Hammerslag