12043/​161

Et par bordlamper af forgyldt og patineret metal, siderne med vædderhoveder. Empire stil, ca. 2000. H. inkl. skærm 60. (2)

Fremstår med mindre alders- og brugsslitage.

Kunst, antikviteter & design, 22. oktober 2020

Vur­dering

800–1.200 DKK

Hammerslag

400 DKK

400 DKK