2031/238
Dansk maler, ca. 1900
Interiør med rygvendt kvindelig model. Usigneret. Olie på lærred monteret på malepap. 47×35.
Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 46, 2004 nr. 2224.
Enkelte retoucheringer. Nogle minimale afskalninger.
Ældre malerier, møbler og varia, 27. juli 2020
Vurdering
Hammerslag