1635/1708
Louis Philippe kaminur af forgyldt bronze, rigt støbt med kæmninger og portræt af Notre Dame de Paris, urhus prydet med korsfarer, hvidemaljeret urskive med romertal. Stemplet Japy Freres & Cie 1855. H. 42.
Der garanteres ikke for funktionaliteten. Pendul medfølger. Let brugs- og alderspatina, herunder mindre ridser og mærker. Ornament fra højre side mangler.
Varia, 1. september 2016
Vurdering
Hammerslag
22 bud