2138/565
Corneille (f. Liège 1922, d. Auvers-sur-Oise 2010)
“Eveil”, 1971. Sign. Corneille, 59/200. Litografi i farver. Bladstørrelse 65×50.
Original ramme. Undersøgt i ramme. Ramme med revnet glas i ene hjørne.
Moderne kunst og design, 21. september 2021
Vurdering
Hammerslag