2138/1305
To ringe af 14 kt. guld prydet med chrysopras og spinel. Str. 54–57. Vægt ca. 10,5 g. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Den mørkegrønne sten er skåret i det ene hjørne.
Smykker og Fashion, 22. september 2021
Vurdering
Hammerslag