2438/748
Poul Henningsen (f. Ordrup 1894, d. Hillerød 1967)
“PH 2/1 Kiplampe”. Justérbar bordlampe af forkromet metal med skærme af flerlags opalglas. Udført hos Louis Poulsen. H. 21–36.
Dette emne er belagt med kunstnerafgift.
Stand
Let brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Eftersyn
I
Lyngby
Auktion
Kategori
Sælges
Vurdering
Næste bud
Dit maksbud
5 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
860935 | ||
1100742 | ||
860935 | ||
165774 | ||
802930 |