873/695
Bùi Xuân Phai (f. Hanoi 1920, d. sst. 1988)
Figurkomposition, 1980erne. Sign. Phai. Olie på pap. 27×36
Proveniens: Erhvervet af den nuværende kunde i Hanoi under dennes udstationering.
Malerier & skulpturer, 26. september 2017
Vurdering
Hammerslag