2123/8531
Vase af porcelæn, prydet med dekorationer i empire stil i guld på hvid grund. Antagelig Rusland. 20. årh.s begyndelse. H. 21,5.
Mindre alderslitage og brugsslitage, inkl. mindre slidt forgyldning. I bunden en reparation eller et afslebet mærke.
Russisk tema, 7. juni 2021
Vurdering
Hammerslag