2108/830
Vilhelm Lauritzen (f. Slagelse 1894, d. Gentofte 1984)
“Radiohus”. Et par pendler af mat opalglas, skærmholder af messing. Udført hos Louis Poulsen. H. 35. Diam. 30. (2)
Brugsslitage. Nogle ridser og mærker. Skærme med mindre kanthak. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 23. februar 2021
Vurdering
Hammerslag
21 bud