Erik A. Frandsen (f. Randers 1957)
“Suburban Light II”, 2004. Sign. og dateret med titel på bagsiden Olie på aluminium. 120×100.
Proveniens: Galleri Faurschou, København (label på bagsiden). Proveniens: Privatsamling, Danmark. Erhvervet fra ovenstående.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: modernart@bruun-rasmussen.dk
Malerier, skulpturer og foto, 3. marts 2020