2110/16
Janus la Cour (f. Ringkøbing 1837, d. Odder 1909)
Skovparti ved Moesgaard, tidligt forår. Sign. J. L. C. 1893. Olie på lærred. 90×94.
Krakeleringer samt afskalninger. Retoucheringer. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 8. marts 2021
Vurdering
Hammerslag
26 bud