2034/58
Carla Colsmann Mohr (f. Frederiksberg 1887, d. 1974)
Landskab med siddende børn. Sign. C. Colsmann, 1915. Olie på lærred. 61×74.
Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia (udskudt), 20. august 2020
Vurdering
Hammerslag