2438/1236
Perlering af 18 kt. guld prydet med kulturperle og to facetslebne bjergkrystal. Perle str. 8 mm. Vægt ca. 4,5 g. Str. 48.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Mangler et stykke.
Vurdering
869820 | ||
999018 |