2416/​729

Birgitta Södergren (f. 20. årh.)

Håndvævet tæppe af uld i “rölakan” teknik. Rødt felt med lysegrå bort med dekor i røde og grønne nuancer. Sign. BS. L. 284. B. 182.

Generel god stand med almidelige brug- og alderstegn. Frynser fjernet.

Moderne kunst og design, 16. april 2024

Vur­dering

15.000 DKK

Hammerslag