2416/729
Birgitta Södergren (f. 20. årh.)
Håndvævet tæppe af uld i “rölakan” teknik. Rødt felt med lysegrå bort med dekor i røde og grønne nuancer. Sign. BS. L. 284. B. 182.
Generel god stand med almidelige brug- og alderstegn. Frynser fjernet.
Moderne kunst og design, 16. april 2024
Vurdering
Hammerslag