2131/717
Beate Andersen (f. København 1942)
Lågskål af stentøj med grålig glasur, modelleret med bladværk i relief. Sign. monogram, Strandstræde, Danmark. H. 12. Diam. 21.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Flere afslag lags kanter.
Moderne kunst og design, 3. august 2021
Vurdering
Hammerslag