2421/91
Vilhelm Kyhn (f. København 1819, d. Frederiksberg 1903)
Parti fra udkanten af en skov med udsigt udover en sø. Usigneret. Olie på lærred. 33×44.
Enkelte minimale krakeleringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 20. maj 2024
Vurdering
Hammerslag
10 bud