903/943
Anna-Greta Sjöqvist (f. 1908, d. Skåne 1993)
Håndvævet tæppe af uld i rölakan teknik, med geometrisk polykromt mønster på grøn base. Sign. ASG og CGG. Udført anden halvdel af 20. århundrede. L. 258. B. 197.
Sølv, keramik, møbler, belysning og tæpper, 30. september 2021
Vurdering
Hammerslag