2023/​712

Henning Koppel (f. København 1918, d. sst. 1981)

“Taverna”. Fem dele køkkentøj bestående af to gryder med låg samt tre sauterpander. Udført hos Georg Jensen. Diam. 17–31. L. 23–54. (5)

Brugsslitage. Ridser og mærker. Låg med buler.

Moderne kunst og design, 2. juni 2020

Vur­dering

5.000 DKK

Hammerslag

3.200 DKK

3.200 DKK
3.000 DKK