2004/596
Joan Miró (f. Barcelona 1893, d. Palma de Mallorca 1983)
Udstillingsplakat fra Philadelphia Museum of Art. Usign. Litografisk plakat i farver. Bladstørrelse 64×50.
Mindre huller i venstre side.
Moderne kunst og design (udskudt), 23. januar 2020
Vurdering
Hammerslag