2114/​318

Et par antagelig russiske senempire stager af forgyldt og patineret bronze, let koniske “snake-skin” stammer på runde fodstykker støbte med festoner og palmet-frise. 19. årh.s første årtier. H. 30 cm. (2)

Aldersrelaterede spor.

Ældre malerier, møbler og varia, 5. april 2021

Vur­dering

6.000 DKK

Hammerslag

18 bud

9.000 DKK
8.500 DKK
8.000 DKK
7.500 DKK
7.000 DKK
6.500 DKK
(Autobud) 6.000 DKK
5.500 DKK
5.000 DKK
(Autobud) 4.800 DKK
4.600 DKK
(Autobud) 4.200 DKK
4.000 DKK
(Autobud) 3.800 DKK
3.600 DKK
(Autobud) 3.400 DKK
3.200 DKK
3.000 DKK