1650/28
Et par Queen Anne øreklapstole med stel af mahognipoleret træ, betrukket med grønt velour. 20. årh. (2)
Brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. Betræk med enkelte pletter.
Ældre malerier og møbler, 12. december 2016
Vurdering
Hammerslag