1725/227
Georg Emil Libert (f. København 1820, d. sst. 1908)
Landskab med flod der løber gennem fjelde. Sign. E. Libert. Olie på lærred. 37×52.
Mindre krakeleringer. Behov for let overfladerensning. Lærredet er dubleret.
Ældre malerier og møbler, 19. juni 2017
Vurdering
Hammerslag