Dansk møbeldesign
Daybed med rammekant af palisander, ben af lakeret bøg. Ubekendt producent 1960erne. H. 32. L. 200. B. 92.
CITES certifikat medfølger.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.
Effekter der er lavet af palisander eller indeholder dele af træsorten, kræver et CITES-certifikat for at kunne blive eksporteret fra Danmark til et land udenfor EU. Købere med fast bopæl uden for EU er forpligtet til at indhente denne tilladelse. Yderligere information kan fås på opfordring.
Moderne kunst og design, 22. april 2014
28 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||