1418/199
Hollandsk Louis XVI skab af mahogni, profileret top med udskæring, front med to døre og to skuffer. 18. årh.s slutning. H. 214. B. 81. D. 68.
Ridser og mærker. Brugsslitage. Senere bagbeklædning. Nøgle medfølger.
Ældre malerier og møbler, 28. april 2014
Vurdering
Hammerslag