2008/​204

Bertel Thorvaldsen (, efter)

“Alexander den Store på sin vogn”. Stort relief af gips. Plakette fra Thorvaldsens Museum. 20. årh. 55×111×6 cm.

Fremstår med alders- og brugsslitage.

Ældre malerier, møbler og varia, 17. februar 2020

Vur­dering

8.000–10.000 DKK

Hammerslag