2033/44
Et par Nyrokoko taburetter af delvis forgyldt bøgetræ. 19. årh.s slutning. (2)
Brugsslitage. Mindre revner i træet.
Ældre malerier, møbler og varia, 10. august 2020
Vurdering
Hammerslag