2450/​606

Arne Vodder (f. 1926, d. 2009)

Sæt på otte armstole af riopalisander. Sæde samt ryg betrukket med sort skind. Model 431. Udført og mærket hos Sibast Furniture. (8)

CITES-certifikat til gensalg og transport indenfor EU medfølger.

Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Skind med slitage, pletter og smuds.

I Lyngby
Vur­dering

12.000–15.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?