Frederik Storch (f. Kerteminde 1805, d. København 1883)
“Italiensk landskab ved Salerner-bugten”. Sign. F. Storch 1865. Olie på lærred. 80 × 95.
Områder med tyndt malingslag / forrenset. Mindre krakeleringer og enkelte minimale afskalninger.
Ældre malerier, møbler og varia, 17. januar 2022
26 bud