Hans Scherfig (f. København 1905, d. Fredensborg 1979)
“Skaberak-tapir”. Sign. Scherfig 1968, 51/260. Litografi i farver. Lysmål 42×59.
Litteratur: Lamberth nr. 7.
Papiret er gulnet. Undersøgt i ramme.
12 bud
1048448 | ||
981480 (Autobud) | ||
1048448 | ||
981480 | ||
833681 | ||
833565 (Autobud) | ||
833681 | ||
833565 (Autobud) | ||
931481 | ||
833565 | ||
246527 | ||
1166285 |