1850/62
Sigvald Simensen (f. 1845, d. 1920, norsk maler)
Parti fra en norsk fjord med et passagerskib, der ligger til kaj. Sign. Sigv. Simensen. Olie på lærred. 54×74.
Minimale afskalninger. Behov for rensning.
Ældre malerier og møbler, 10. december 2018
Vurdering
Hammerslag